+48 22 743-65-65
 • Polski
 • Blog

  Aktualności

  Wakacje kredytowe dla firm – przedstawiamy szczegóły

  Wiele firm z powodu koronawirusa wpadło niestety w tarapaty finansowe. Właściciele firm często bez źródeł dochodu mieli trudności ze spłatą swoich zobowiązań, w tym również kredytowych. Z pomocą w tej sytuacji wyszły banki proponując możliwość odroczenia spłaty zadłużenia. Powołując się na rekomendację Związku Banków Polskich instytucje te zaproponowały system pomocy dla firm.
  Związek wystosował apel do banków o możliwość odroczenie spłaty rat kredytów. Klienci indywidualni posiadający kredyty mieszkalne bądź konsumpcyjne mogą zawiesić swoje raty kapitałowo-odsetkowe lub raty kapitałowe na okres do 6 miesięcy. W takiej sytuacji automatycznie wydłużona zostaje spłata kredytu o okres odroczenia spłaty rat.
  Również przedsiębiorcy po wcześniejszym uzasadnieniu konieczności odroczenia spłaty rat mogą o to wnioskować. Związek Banków Polskich zaapelował o możliwość dodatkowego wsparcia dla kredytobiorców w postaci kredytów obrotowych. W przypadku gdyby przedsiębiorcom w najbliższych miesiącach upływał termin odnowienia istniejącego finansowania, wtedy możliwe jest wnioskowanie o odnowienie go na kolejne sześć miesięcy. Jedynym warunkiem jest udokumentowanie zdolności finansowej na koniec 2019 roku oraz okazanie strat wywołanych przez epidemię.
  Warto przypomnieć, że przedsiębiorcy nie mogą być obciążeni żadnymi opłatami ani prowizjami za przyjęcie lub rozpatrzenie wniosków dotyczących ulgi w spłacie kredytów. Wszelkie formalności powinny być ograniczone do minimum. Najbardziej pożądaną sytuacją jest, by kredytobiorcy mogli złożyć wniosek zdalnie np. za pośrednictwem poczty elektronicznej lub e-bankowości.
  Ulga, którą oferują banki nie równa się całkowitemu zwolnieniu ze spłaty rat w tym okresie. Co więcej, każdy bank może posiadać własne warunki dotyczące wakacji kredytowych Zależy to również od rodzaju zaciągniętego kredytu. Niestety może to skutkować zwiększeniem całkowitej sumy kredytu do spłaty. Jeśli przedsiębiorca chce zatem zachować ciągłość spłaty nie zaprzątając głowy różnymi formalnościami, warto przemyśleć możliwość zewnętrznego finansowania firmy. Da to szansę na uregulowanie należności, także tych wobec banków.

  Tagi: D | L | G | R | P | B | T

  Ilka | biuro rachunkowe Warszawa śródmieście, kadry i płace Warszawa śródmieście, obsługa bhp Warszawa z dojazdem do klienta, obsługa bhp Warszawa-śródmieście, usługi biurowe Warszawa śródmieście, usługi kadrowo-płacowe Warszawa, usługi księgowe Warszawa-targówek, wyprowadzanie zaległości księgowość, wyprowadzanie zaległości zus, zakładanie spółek prawa handlowego i cywilnego, zakładanie spółek z o. o.